top of page

כל מה שרצית לדעת על תהליכי הפיתוח הארגוני שלנו

מה זה נתיבי ערך?

במה עוסקת חברת ״נתיבי ערך״?

נתיבי ערך הינה חברת בוטיק העוסקת ביצירת שינוי שמביא ערך אמיתי ללקוחות בתחום הפיתוח הארגוני. אנחנו מאמינים שבעולם המתקדם והמתפתח שלנו, שינוי הוא גורם מכריע להצלחה, ומקדישים משאבים רבים כדי לעזור להשפיע ולאפשר שינויים בהתנהגות ובהתנהלות של האדם ושל הארגון.

היות ולכל ארגון יש צרכים משלו, אנו עורכים תהליך הכנה פרטני על מנת להבין היטב צרכים אלה ולמקד את השינויים והמטרות אותם הלקוח רוצה להשיג. תהליך זה מאפשר לנו להבטיח את השגת המטרות על ידי בניית פעילות בשיתוף עם הלקוח והמותאמת בדיוק לצרכיו. איננו מציעים "מוצרי מדף" אלא ”חליפה תפורה למידות“.

כל פעילות בנויה על מודל תיאורטי מבוסס ראיות (Evidence Based Practice) הנבחר בהתאם להבנתנו את הלקוח.

ממה מורכבת סדנה?

כל הפעילויות שלנו בנויה מ-3 מרכיבים עיקריים:

 

אתגר:

פעילות חווייתית מחוץ למרחב החיים היומיומי הינה הבסיס דרכו אנחנו לומדים. היציאה של המשתתפים מ"אזור הנוחות" שלהם תורמת לאפקטיביות השיעור ולהטמעת המידע אותו אנו רוצים להעביר, בעוד שכוחו של הטבע מעצמו משחרר ומאפשר שיח גלוי. במהלך היום, המשתתפים יתנסו במגוון אתגרים (לא רק פיסיים) אישיים וקבוצתיים. לא מדובר במסע הישרדות, או ספורט אתגרי, אלא תהליך של למידה התנסותית ייחודית. 

הנאה:

הגיוון הרב בפעילויות ובגישות המקצועיות, מאפשר לכל אחד ואחת למצוא את התחומים מהם יפיקו את ההנאה המרבית. ומי שלומד בכיף, לומד יותר.

צוותיות:

כל המפגשים הם קבוצתיים כך שמעבר לתרומה של העבודה בצוות לתהליך הלמידה, תיבנה קבוצה של חברים אשר ניתן לשתף עימם את הלבטים וההתחבטויות. קבוצה זו לעתים תמשיך ותלווה את המשתתפים גם לאחר התוכנית ותהווה מסגרת חונכות הדדית.

מהו פיתוח ארגוני?

פיתוח ארגוני הינו תחום עיסוק הכולל מחקר, תהליכים ופעולות שמטרתם לסייע לארגונים להגיע לביצועים מיטביים על מנת להשיג את היעדים שלהם. פיתוח ארגוני פועל במספר רבדים שונים של התנהלות הארגון הכוללים אסטרטגיה, תרבות ואווירה ותהליכים.

למי הסדנאות נועדו? מי זקוק להם?

תאגידים בין-לאומיים, חברות הזנק ועמותות, לכולם משותף דבר אחד מרכזי - אנשים. העיתוי לקיום סדנה יכולה לנבוע מצורך פנים ארגוני, בעקבות אירוע פנימי או חיצוני או לחלופין כחלק מתהליך פיתוח ארגוני מתמשך. להלן מספר דוגמאות לייזום סדנה:

 • צמיחה של ארגון / קבוצה. לעיתים לאחר גיוס הון מוצלח.

 • שינוי משמעותי בהרכב צוות.

 • משבר ארגוני.

 • לקראת תחילת שנה – תהליך תכנון וגיבוש אסטרטגיה.

 • שינוי במבנה ארגון ו/או צוות הנהלה.

 • החלטה על שינוי בתרבות ארגונית.

 • מיזוג.

סדנאות שטח

האם כל הסדנאות מתבצעות בשטח?

למרות אהבתנו לשטח והאמונה (מבוססת מחקר) כי העבודה בטבע הינה יעילה ביותר, באפשרותינו לקיים סדנאות גם במשרדים, מרכזי כנסים ובתי מלון. מקום קיום הסדנה הינו נגזרת של מטרות הלקוח והאילוצים.

האם נדרש כושר גופני גבוה על מנת להשתתף בסדנאות?

סדנאות נתיבי ערך נועדו לכלל האוכלוסייה – לא נדרש להיות בכושר, אין כל צורך ברקע קודם והן מתאימות לכל הגילאים! הבקשה היחידה שלנו הינו ליידע אותנו לגבי מגבלות גופניות על מנת שנוכל לוודא שאנו ערוכים בהתאם.

מה הייחוד של "נתיבי ערך"?

האם מדובר בסדנאות גנריות או מותאמות אישית?

אנו ב"נתיבי ערך" מתגאים בתוצאות של הפעילות שלנו, אשר תכליתה  היא להביא שינוי ללקוחות. אנחנו מקפידים למדוד את עצמנו לפי התוצאות אצל הלקוח שבועות וחודשים אחרי קיום הסדנה. לתפיסתנו עצם קיום סדנה מוצלחת ומהנה היא חשובה אך אינה המטרה.

תפיסה זו מובילה אותנו למיקוד במספר תחומים:

 • תפיסות מבוססות מחקר: אנו משקיעים זמן רב בלמידה, גיבוש ופיתוח סדנאות על פי מודלים תאורטיים מבוססי מחקר. אנחנו מאמינים כי אחריותנו היא לוודא שהתהליכים שאנחנו מובילים הם מבוססי ניסיון ומחקר.

 

 • מנחים – כל המנחים שלנו נבחרים בקפידה על פי יכולת הנחייה, יכולת בניית קשר עם משתתפי הסדנה ומחוייבות למקצועיות.
   

 • מיקוד במטרות הלקוח – לפני כל סדנה אנחנו נוודא שזיהינו, חידדנו והבנו את הצרכים והמטרות של הלקוחות שלנו.  מאחר וכל לקוח שונה בהרכב האנשים, ההקשר והצרכים – כל סדנה נבנית עבור הלקוח הספציפי.

 

 • קשר אישי – זהו הסגנון שלנו. להוביל קבוצת אנשים לשינוי, דורש בניית אמון משמעותי עם המנחה תוך זמן קצר ביותר. ב"נתיבי ערך", אנו מאמינים שבניית הקשר האישי הינו מרכיב קריטי בקיום סדנה מוצלחת.

באיזה אזורים בארץ "נתיבי ערך" פועלת?

אנחנו פועלים בכל אזור בארץ (וגם בחו"ל). מיקום הסדנה נגזר מהצרכים ומטרות של הלקוח. אנחנו מתאימים את הסדנה ואת המקום לפי צרכי הלקוח.

מהן העלויות של סדנא/תהליך פיתוח ארגוני?

עלויות סדנה מושפעות ממספר גורמים: עלות מנחה, עלות כלכלה, עלות מקום אירוח (למשל חדר כנסים) עלות מעטפת תומכת (אנשי מנהלה, חובש, מאבטח – הכל על פי צורך לפי מאפייני הסדנה) והובלה (אוטובוסים אם צריך).

עלות משתנה על פי מספר משתתפים:

 • מספר משתתפים: אנחנו מעדיפים לעבוד בקבוצות של 12 משתתפים, אם נדרש ונכון ניתן להגדיל עד 18 משתתפים. מעבר לכך נדרשים מנחים נוספים.

 • אורך הסדנה. התמחור נקבע לפי מחירון של 4 שעות או יום שלם. איננו גובים מחיר נוסף לסדנאות שנמשכות עד הלילה או ללינה עצמה – מתוך רצון לעודד את הלקוחות לנצל ככל האפשר את האירוע המורכב והמיוחד של ניתוק קבוצת אנשים משגרת היום יום שלהם.

האם אפשר לקיים תהליך גם באנגלית?

בהחלט. חלק גדול מהלקוחות שלנו עובדים באנגלית וכמובן המנחים שלנו דוברי אנגלית ברמת שפת אם. יתרה על כך, אדם ודב הם ילידי בריטניה.

לאיזה גודל קבוצה מתאים?

אנחנו מאוד מקפידים על קבוצות יחסית קטנות בדרך כלל כ-12 משתתפים. הסיבה לכך נובעות מהרצון שלנו לוודא שהסדנאות יוצרות השפעה ולא רק חוויה. ההשפעה נוצרת בעזרת מעורבות המשתתפים בשיח (תהליך ה"עיבוד") וככל שהקבוצה גדולה, יותר קשה לתת למשתתפים הזדמנות ראויה לקחת חלק מהעיבוד. העיבוד הינו למעשה החלק המשמעותי מהיום בו מבוצעות הלמידה המשמעותית, ההשלכה של הנעשה בפעילויות ליום יום. בתהליך העיבוד חשוב לנו ליצור תחושת בטחון ואמון על כן גודל הקבוצה משפיע מאוד.

יש לכם שאלות נוספות?

השאירו לנו פרטים ונשמח לענות ולספק מידע נוסף על תהליכי הפיתוח הארגוני שלנו

ההודעה נשלחה בהצלחה!

bottom of page