סדנאות לגיבוש אסטרטגיה

בהירות לגבי מטרות וכיוון הארגון הינו תנאי להצלחתו. יחד עם הצוות שלכם נסייע לגבש תמונה ברורה של המקום אליו אתם חייבים לכוון ונמפה את הדרכים להגיע אליו. בסוף סדנת התכנון החוויתית נוודא שיש החלטות ברורות  לגבי מה נדרש לעשות החל ממחר בבוקר – ותוך כדי התהליך נגייס את הצוות כשותפים עם תחושות אחריות להשגת מטרות הארגון.

מטרות האסטרטגיה?

התהליך שלנו

4

יישום

3

סדנה
תכנון

2

1

הגדרת מטרות

1. הגדרת המטרות - 

לכל ארגון יש מאפיינים ייחודים, רקע שונה ובעיקר אנשים ותרבות שונה. על כן אנחנו שמים דגש רב על היכרות עם הארגון וצרכיו. יחסי השותפות שאנחנו בונים עם הלקוחות שלנו חיוניים להמשך התהליך. רק לאחר שאנו משוכנעים כי "הבנו את הארגון" אנחנו ניגשים לשלב הבא – הגדרה מדויקת ומיקוד מטרות הסדנה. יחד נוודא כי ברור מהם ההישגים הנדרשים בסוף הסדנה.
במהלך שלב זה, נבין יחד מהו אופק התכנון הרלוונטי לחברה, מהי רמת הפירוט הנכון לארגון, מיהם בעלי העניין הרלוונטיים (למשל הנהלה /דירקטוריון / לקוחות / שותפים / מנהלים אחרים) ואם צריך גם נראיין אנשים רלוונטיים.

מטרת תהליך זה היא לוודא שתוצאות גיבוש האסטרטגיה יהיה רלוונטיות לארגון וימומשו בפועל.

2. תכנון - 

בשלב התכנון, נחליט מיהם השותפים הנכונים לתהליך גיבוש האסטרטגיה, נבנה את היום באופן מדויק, כך שיאפשר אווירה יצירתית שמאפשרת לבחון בפתיחות את כיווני העתיד מחד, והתכנסות למסגרת זמנים מוגדרת ומדויקת מאידך, אשר יאפשרו לנו לעמוד בסוף הפעילות ביעדים שהוגדרו. כחלק מתהליך התכנון, ולאחר תיאום עם הלקוח, נציע לעתים "משימות הכנה" למשתתפים על מנת להכין רקע לסדנה ולגייס אותם לתהליך גיבוש האסטרטגיה.
חלק מכריע בשלב התכנון הינו להגדיר מראש את תהליך יישום האסטרטגיה, החל מהמפגש הראשון לאחר סדנת גיבוש האסטרטגיה וכלה בתהליכי הבקרה שיסייעו ליישום אפקטיבי של האסטרטגיה.

3. הסדנה

עצמה יכולה להתקיים חדר דיונים מרווח או באוהל במדבר – הכל בהתאם לצרכים ואילוצי הלקוח. בסדנה ישולבו פעילויות התנסותיות חווייתיות שמטרתם לאפשר שיח פתוח, יצירתיות ומחויבות במהלך כל הסדנה.

מנחה הסדנה נדרש במהלך היום לקחת חלק פעיל מאוד על מנת להבטיח מעורבות של המשתתפים, זרימה של היום ועמידה בלוחות הזמנים!

סדנת גיבוש אסטרטגיה יכולה להיות בת יום אחד או יומיים בהתאם לגודל הקבוצה, אופק התכנון, ורמת התכנון הנדרש.

4. יישום האסטרטגיה

עכשיו העבודה מתחילה! אין דבר יותר מתסכל מלהשתתף בתהליך גיבוש אסטרטגיה ולגלות שבסוף שום דבר לא קרה. אנחנו מחויבים לכך שביום הסדנה יתקבלו החלטות ושאלו יתקיימו! ישנם מגוון דרכים שונות על מנת לוודא שהאסטרטגיה תהווה כלי אמיתי בארגון, החל מהגדרת בעלי תפקידים, תהליכי בקרה, פרויקטים תומכים ועוד. נוכל להציע כיצד ניתן לממש באופן עצמאי לחלוטין את מימוש האסטרטגיה או ללות אותכם בנקודות הקריטיות.

אנחנו כאן ליצור שינוי כי אנחנו מאמינים ששינוי, זה כל ההבדל.

 
 
 
 

©2017  נתיבי ערך